CC Global
Creative Commons’ın 20. yılını kutluyoruz! CC Global Zirvesi’ne hazır mısınız?

Creative Commons’ın 20. yılını kutluyoruz! CC Global Zirvesi’ne hazır mısınız?

Creative Commons 20. yaşını, bu yıl her zamankinden daha zengin bir Zirve içeriği ile kutluyor. Gelecek hafta, 20-24 Eylül tarihleri arasında online formatta gerçekleşecek Creative Commons Global Zirvesi’ne katılım ücretsiz. “Daha iyi paylaşım, daha iyi gelecek” teması ile gerçekleşen zirvede açık paylaşım uygulamaları ile galeri-kütüphane-arşiv-müze (GKAM) dünyası, dijital kültürel miras, Commons topluluğu ve aktivitelerini güçlendirecek savunuculuk faaliyetleri, açık erişim, açık eğitim, açık bilim, açık veri, iklim değişikliği ve çevresel sürdürülebilirlik gibi çok yönlü, zengin bir program bizleri bekliyor.

Sonaksha Iyengar CC BY

Creative Commons Global Zirvesi’ne bu bağlantıda ücretsiz seçeneğini işaretleyerek kayıt olabilirsiniz. Zirve programı Sched üzerinden, erişim ise Hopin platformu üzerinden yapılacak. Kayıt sonrası posta kutunuza gelecek kayıt teyit mailinde bu detaylar yer alıyor. 

Creative Commons’ın 20. yılını, Creative Commons Türkiye olarak Zirve haftasının hemen ardından, 27 Eylül Pazartesi 11:00-12:30 saatleri arasında bir toplantı ile kutlayacağız. Bu toplantıda Zirve programından kısa bi rapor paylaştıktan sonra Creative Commons Türkiye gönüllleri ile birlikte oluşturduğumuz eğitim programının ilk lansmanı yapılacak.

Erişim için toplantı günü ve saatinde bu linke tıklamanız yeterli. CC Türkiye topluluğu üyeleri ve konuya merak duyan herkesi bekleriz!