Konuşmacılar

Web_Sirin_Tekinay

Prof. Dr. Şirin Tekinay

Uzmanlık alanı ağ bilimi ve mühendisliği olan Şirin Tekinay Elektirik ve Bilgisayar bilimleri profesörüdür. 2008’de Araştırma ve Teknoloji’dan sorumlu kurucu rektör yardımcısı olarak Özyeğin Üniversitesi’ne katılan Şirin hanım, bundan önce Amerika’da Ulusal Bilim Vakfı direktörlüğü yapmıştır. 2011’de üniversitemizden ayrılan Tekinay halen Kadir Has Üniversitesinde Mühendislik ve Doğa bilimleri Fakülte Dekanıdır. Profesör Tekinay Özyeğin’deki görevi süresi boyunca CC-Turkiye hareketinin başlamasına ön ayak olmuş ve desteğini halen sürdürmektedir.

Web_Jones_Oberg

Jonas Öberg

İskandinavya Creative Commons ağını oluşturan Cloudberry Projesi lideri Jonas Öberg, Creative Commons Avrupa Bölge Yöneticisidir. Sanatçı kitlesi ile yakın çalışarak CC lisanslarının kullanımını teşvik etmek, bu lisansların kültürel faaliyetlerin bir parçası olması için yaptığı söyleşiler aktivitelerinin bir kısmını oluşturmaktadır. Eğitimi yazılım mühendisliği ve ekonomisi üzerine olan Öberg, pek çok yazılım paketinin yaratıcısı ve Free Software konusunda pek çok makalenin yazarıdır. Free Software Vakfı’nı çeşitli konferanslarda temsil eden Jonas, İsveç Göteborg Üniversitesi’nde Free Software konusunu felsefik bir perspektifle ele dersler vermektedir.

Web_Ilhami_Gunes

Hakim İlhami Güneş

Hakim İlhami Güneş bey İstanbul Hukuk Fakültesin’de lisans derecesinin ardından  AB Hukuku alanında masterını tamamladı. Fikri Mülkiyet Hukuku alanında  basılmış üç kitabı ve çok sayıda makalesi  var. 24 senedir çeşitli mahkemelerde Hakimlik, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı yapan İlhami Bey kuruluşundan beri İzmir'de İhtisas Mahkemlerinde çalışıyor. Kendisi AB ve Adalet Bakanlığı ortak projesi ile Avrupa ülkelerinde İleri Fikri Mülkiyet Hukuku eğitimlerine katılmıştır.

Web_Orcun_Madran

Orçun Madran

Orçun Madran, 99 yılında aldığı Bilgi Yönetimi alanında lisans derecesinin ardından 2005 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri alanında yüksek lisans derecesini almıştır. Halen, Atılım Üniversitesi’nde Uzaktan Eğitim Koordinatörü ve Eğitim Teknolojileri Ofisi Müdürü olarak çalışmaktadır. Ankara Üniversitesi‘nde Eğitim Teknolojileri alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir. Temel çalışma alanları, uzaktan eğitim, e-öğrenme ve açık ders malzemeleridir.