Eğitim

Creative Commons Eğitim Programı

Creative Commons Certificates eğitim programı içeriği, Goethe-Institut İstanbul’un değerli desteği ile Türkçe’ye kazandırıldı. CC Türkiye, son olarak 2021 yılı başında güncellenen bu eğitim içeriğini topluluk üyesi gönüllüler ile birlikte Türkçe’ye uyarlıyor.

İlk olarak 2018 yılında gerçekleştirilen Creative Commons Certificates, tüm detayları ile CC lisanslarını ele alan, açık hareketin pratiklerini ve Commons konseptini içeren geniş kapsamlı bir sertifika programıdır. Creative Commons merkezince ücretli olarak sunulan sertifika programında kullanılan materyaller Atıf 4.0 Uluslararası lisansı ile herkesin kullanımına açıktır.

Aşamalı olarak hayata geçirdiğimiz bu projede ilk olarak eğitim materyallerinin ham çevirilerini redaksiyon süreci tamamlandıkça aşağıda paylaşıyor olacağız. Bir sonraki aşamada materyaller, Creative Commons Certificates son sürümü ile uyumlu hale getirilecek. Son aşamada ise içeriği Türkçe kaynaklar ve Türkiye’den örneklerle zenginleştireceğiz.

Çevirilerin redaksiyonu ve Türkçe’ye uyarlanması konusunda çalışan CC Türkiye gönüllüleri Akın Ömeroğlu, Ali Seyhun Aral, Ayşen Binen, Burcu Bulut, Deniz Baltacı, Gülşah Deniz Atalar ve Nilay Yalkan’a değerli katkıları için teşekkür ederiz. 

Bu sayfa projede gelişme oldukça güncellenecektir. Bu süreçte aşağıda bağlantısı verilmiş içeriklere yorum bırakarak çalışmaya katkıda bulunabilirsiniz.