Eğitim

Creative Commons Sertifika Eğitim Kaynakları

Creative Commons Certificates eğitim programı içeriği, Goethe-Institut İstanbul’un değerli desteği ile Türkçe’ye kazandırıldı. CC Türkiye, son olarak 2021 yılı başında güncellenen bu eğitim içeriğini topluluk üyesi gönüllüler ile birlikte Türkçe’ye uyarladı.

İlk olarak 2018 yılında gerçekleştirilen Creative Commons Certificate, tüm detayları ile CC lisanslarını ele alan, açık hareketin pratiklerini ve Commons konseptini içeren geniş kapsamlı bir sertifika programıdır. Creative Commons merkezince ücretli olarak sunulan sertifika programında kullanılan materyaller Atıf 4.0 Uluslararası lisansı ile herkesin kullanımına açıktır.

Çevirilerin redaksiyonu ve Türkçe’ye uyarlanması konusunda çalışan CC Türkiye gönüllüleri Akın Ömeroğlu, Ali Seyhun Aral, Ayşen Binen, Burcu Bulut, Deniz Baltacı, Gülşah Deniz Atalar ve Nilay Yalkan’a değerli katkıları için teşekkür ederiz.

Creative Commons Sertifika eğitim kaynaklarının en güncel İngilizce sürümü için Certificate Resources sayfasını ziyaret ediniz. Kaynakların en güncel Türkçe sürümünü ise sertifika.creativecommons.org.tr adresinde görebilir, bölümlerin tamamını veya bir kısmını bu adresten indirebilirsiniz.