#ccsummit CC Global Zirvesi için kayıtlar başladı

Dream-vacation_

CC Global Zirvesi 9-11 Mayıs 2019'da Portekiz, Lizbon'da gerçekleşecek. Her yıl daha da büyüyen, genişleyen Zirveye dünyanın her yerinden yüzlerce aktivist, eğitimci kütüphaneci, hukukçu, teknoloji uzmanı ve daha pek çok kişi, çalıştaylar, konuşmalar, tartışmalar ve topluluk oluşturma faaliyetleri için geliyorlar. 

Zirveye katılım için kayıtlar başladı. Daha da önemlisi, CC katılımcıların %25'i gibi yüksek bir oranda katılım bursu da sağlıyor. Bu fırsatı kaçırmayın deriz. Katılım bursuna başvuru tarihi için son tarih 10 Aralık

Aynı tarih, 10 Aralık, bildiri çağrısı için de son tarih. CC Zirve programı tematik bölümlerden oluşuyor ve bu tematik bölümler Zirve sırasında paralel oturumlar şeklinde organize ediliyor. Tematik konu alanları, yaratıcılar (sanatçılar, makerlar vb.); ortak alanların inşaası (araçlar, teknoloji, topluluk oluşturma vb.); açıklık içinde etik (çeşitlilik, eşitlik, dahiliyet, cinsiyet vb.); açık eğitim, açık bilim ve açık erişim; galeriler, kütüphaneler, arşivler ve müzeler; hukuk, politika ve telif hakları reformu. Gönderilecek bildiri önerisinin bu tematik alanlardan biri için yapılması gerekiyor.

Geçtiğimiz yıl CC Global Network'ünün network üyelikleri, tematik platformlar ve ülke şubelerinin oluşumu gibi yeniden yapılandığı bir dönem oldu. Bu dönüşüm süreci, sonuçları ve gelecek planları da Zirvenin ağırlıklı konularından biri olacak. Gelecek yılın Zirve toplantısında CC Türkiye Şubesi olarak ve Türkiye'den daha da çok katılımcı ile ülkemizi temsil etmeyi arzuluyoruz. 

Son olarak, katılım bursu başvurusu ve bildiri gönderim için son tarihi kaçırmayın!

Tags :